Yüksek Verimli Aksiyel Fan Uygulamaları ENCON Türkiye Temsilcisi

  • Performans garantili ve geleneksel aksiyel (aksiyal) fanlara göre minimum %20 daha düşük enerji tüketimi,
  • %81-%90 fan verimi, Kısa geri ödeme süresi (1-2 yıl),
  • Düşük bakım maliyeti, kolay uygulama,
  • Yüksek verimli aerodinamik dizayn,
  • Performans kaybetmeksizin ömür boyu çalışma, yüksek mukavemet,
  • Epoxy Fiber Glass kanat yapısı ile korozyona karşı yüksek direnç,
0531 783 36 76 ya da BİZE ULAŞIN

Yüksek Verimli Aksiyel (Eksenel) Fan Uygulamaları

ENCON Türkiye Temsilcisi

Aksiyel (Eksenel) Fan Nedir?

Nerelerde kullanılır?

Yüksek Verimli ENCON Fan Farkı Nedir?


%20 Enerji Tasarrufu Garantisi

İspat Etmeden Ücret Almıyoruz


AKSİYEL FAN NEDİR?

Basit tanımıyla fan, belli bir ortamda farklı basınç oluşturarak hava akışı sağlayan ekipmanlara verilen addır. Havanın bir noktadan başka bir noktaya taşınmasına yarayan fan sistemleri uygulama alanlanları ve yaptıkları işlere göre çeşitlilik gösterir.

Havanın temizlenmesi, soğutulması ya da ısıtılması gibi farklı amaçlarla kullanıldıklarından endüstriyel anlamda bir çok noktada karşılaşılmakta ve kullanılmaktadır.

Ekosmart Enerji olarak dünyanın en büyük Aksiyel Fan üreticisi ENCON Türkiye temsilciliği yapmaktayız. Aşağıda Aksiyel Fanlarımız ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

EKSENEL FANLAR ( AKSİYEL FAN) ya da KANAL TİPİ FAN

AKSİYEL FAN NEDİR?

Eksenel Fan da denen aksiyel fanlar, motor mil eksenine paralel hava transferi yaptıkları için bu isimle bilinirler. Aynı şekilde aksiyel fanlar genellikle bir kanal içersine yerleştirildikleri için de kanal tipi fan olarak da bilinir.

Yüksek Verimli Soğutma Kulesi Aksiyel Fan Uygulaması

Aksiyel fanları kullanım veya imalat şekillerine göre ayırmak da mümkündür. Pervanesine ve uygulanacak alana göre imal edilişlerine göre de adlandırılmaktadır. Pervane kanat tipi aksiyel fan, silindir kanat tipi ve kılavuzlu kanat tipi gibi.

Ekosmart Enerji olarak bizler, endüstriyel alanda kullanılan yüksek devir güçlü motorlara sahip ve aynı zamanda yüksek verimlilikle çalışan aksiyel fan tedarik ve uygulamaları yapmaktayız.

Aksiyel fanlarımızın piyasalarda bilinen sıradan aksiyel fanlardan en önemli farkı yukarıda belirttiğimiz gibi öncelikle yüksek verimlikle çalışıyor olmalarıdır.Bu özelliği ile aksiyel fan uygulamalarımızın kendilerini sıradan aksiyel fanlara göre çok daha kısa sürede geri ödeklerini de söyleyebiliriz.

Yüksek Verimli Aksiyel Fan Özellikleri

Aksiyel fan hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkte yer alan PDF dokümandan ulaşabilirsiniz.

FAN SUNUMU

SONUÇ RAPORU

Anahtar teslim aksiyel fan uygulama ve yüksek verimli fan tedariği yapıyoruz.

Ekosmart Enerji olarak mevcut fanların verimlilik analizlerini yapıyoruz. Bu işlem için ücret almıyoruz. Mevcut fanların verimliliğini, Türkiye distribütörü olduğumuz ENCON marka fanların verimlilikleri ile karşılaştırarak bir rapor sunuyoruz. İşletme bünyesinde yapılacak fan değişimi geri dönüş süresi (Max.2 Yıl) taahhüdünde bulunuyoruz.

Aksiyel Fan Özellikleri

Ekosmart Enerji verimlilik analizini yaptığı ve taahhüt ettiği süre içinde kendisini amorti eden özel aksiyel fanlar için VAP kapsamında %30 hibe teşviğinden yararlanmayı sağlamaktadır. Verimlilik Artırıcı Proje yani VAP, Enerji Bakanlığının 500 TEP üstü endüstriyel işletmelere enerji verimliliği projeleri için her Beş milyon TL tutarundaki yatırımları için 1 Milyon Beş Bin TL'ye kadar vermiş olduğu hibe teşviğidir.

VAP başvuruları yıl içinde istediğimiz tarihte yapılmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi için lütfen VAP sayfamızı ziyaret ediniz.

Aksiyel Fan Özellikleri

Yukarıda aksiyel fanlar ve soğutma kuleleri ile ilgili İngilizce bilgiye buraya tıklayarak ulaşailirsiniz.

TOP