BİZ KİMİZ?

Ekosmart Enerji 02.05.2007 tarihinde kabul edilen 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu’nda belirtilen enerjide verimlilik artırma amacına uygun olarak, 2013 yılında kurulmuş olup, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Kimya ve Petrokimya sektöründe yetkilendirilmiş ülkemizdeki tek Enerji Verimliliği Danışmanı firmasıdır.

Kurucusu Prof.Dr.Durmuş KAYA halen Kocaeli Üniversitesi Termal Enerji Sistemleri Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ülkemize kazandırdığı birçok ödüllü projenin yanında, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine yönelik çok sayıda kitabı bulunmakta ve üniversitelerde ders kitabı olarak okutulmaktadır. Yetiştirdiği sayısız öğrenci bugün ülkemizin dört bir yanında mühendis olarak hizmet vermektedir.

Hocamızın yetişdirdiği ve dereceyle okullarını bitirmiş öğrenci ağırlıklı kadromuzla aynı anda 6 farklı işletmeye Detaylı Enerji Etüdü yapabilecek durumda olan Ekosmart Enerji, istihdam konusunda alanında ülkemizin bir numaralı EVD firmasıdır.


NELER YAPIYORUZ?

EKOSMART ENERJİ ve ELEKTRİK ÜRETİM SAN.TİC.A.Ş. başta Detaylı Enerji Etüdü, Verimlilik Artırıcı Proje (VAP), ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi süreç danışmanlığı olmak üzere; 5.Bölge Teşvik başvuruları, ısı geri kazanım projeleri, işletmelerin verimlilik revizyonları, işletmeye alma, periyodik bakım ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurduğumuz ve işletmesini sürdürdüğümüz Biyogaz Tesisimizde bertaraf etmek üzere organik atık alımı yapmaktayız.

ENERJİ ETÜDÜ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Ekosmart Enerji, Türkiye’de Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji ile ilgili yasal mevzuatların oluşturulması ve enerji verimliliği bilincinin gelişmesi ile birlikte, enerji politikalarında revizyona gitmek isteyen müşterilerimize, dinamik ve tecrübeli kadrosu ile uluslararası standartlarda enerji çözümü hizmetleri sunmaktadır.

ENERJİ ETÜDÜ

ENERJİ ETÜDÜ

Endüstri kuruluşlarının üretim tesislerinde üretim süreçlerini inceleyip, detaylı ölçümlere dayalı enerji etüdü yapan enerji verimliliği uzmanlarımız etütler sonucunda yakıt ve elektrik enerjisi tüketimi ile sistemlerdeki enerji ve kütle denkliklerini hesaplayarak enerji tasarrufu potansiyelini belirlemektedir.

ENERJİ ETÜDÜ

MİSYONUMUZ

Misyonumuz; ülkemizde enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji kaynaklarının ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılmasıdır. Temiz enerji kullanım oranını artıracak çözümlerle işletmelerin ek yatırım yapmalarına gerek kalmaksızın, enerji kullanımının verimli hale getirilmesini misyon olarak belirlemiştir.

ENERJİ ETÜDÜ

VİZYONUMUZ

sürekli gelişen teknolojileri izlemek, uygulama ve uygulama sonrası takip konusunda müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet üretmek Ekosmart Enerji’nin vizyonel bakış açısının değişmez bir parçasıdır. BİYOGAZ: Firmamız günümüzde giderek önem kazanan ve ihtiyacı hissedilen yenilenebilir enerji kaynaklarından biyogaz sistemleri ile ilgili etüt ve fizibilite hizmetleri, tasarım, temel mühendislik ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

HİZMETLER

  • ETÜT
  • VAP  
  • ISO 50001
  • BİYOGAZ
  • UYGULAMA

ETÜT & HİZMETLER

1000+

DETAYLI ENERJİ ETÜDÜ /2018

245+

VERİMLİLİK ARTIRICI PROJE /2020 OCAK

100+

ISO 50001 DANIŞMANLIK

180+

PROJE UYGULAMA /2018
TOP